×
 • Lajme
 • Lajme

  E konfirmon deputeti i AAK-së: Nuk do të përkrahim marrëveshje me Serbinë që i shkel parimet

  FrontOnline
  04 Shtator 2020

  Gjatë ditës së sotme është raportuar në media se kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj po kërkon që të anulohet marrëveshja që pritet të nënshkruhet sot me Kosovës dhe Serbisë.

  Për një gjë të tillë, amerikanët kanë paralajmëruar sanksione ndaj tij.

  Nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, janë shprehur të pa informuar me një veprim të tillë të Haradinaj.

  Deputeti nga radhët e këtij subjekti, Rasim Selmanaj ka thënë për Front Online, se nuk e ka një informatë të tillë, por që nuk do ta përkrahin një marrëveshje që i shkel parimet.

  “Parimet që i kemi vendosur për dialogun ato mbesin deri në fund, por për ndonjë zhvillim të sotëm unë nuk jam në dijeni. Unë mbetem optimist me zhvillimet politike. Çfarëdo marrëveshje që i shkel parimet, ne nuk e përkrahim”, ka deklaruar ai për Front Online.

  Selmanaj ka treguar se nuk është informuar me çështjet që do të diskutohen të takimin e sotëm./Front Online/

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Kronika30 Shtator 2023
  Një person ka humbur jetën ditën e premte në fshatin Jabllanicë e Madhe në Pejë. Policia njofton se viktima mashkull ka humbur...
  Kronika30 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se në Skenderaj e kanë gjetur nj pushkë gjysëmautomatike në kotec të pulkave. Policia e kanë konfiskuar...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kongresisti amerikan Ritchie Torres, ka reaguar ndaj dislokimit të madh të trupave të Serbisë përgjatë kufirit me Kosovën. Torres në një postim...
  Të tjera
  Lajme30 Shtator 2023
  Raportuesi përgjegjës për Ballkanin Perëndimor i partisë FDP në Bundestagun gjerman, Thomas Hacker, për deklarimit të Milan Radoiçiq se ka marrë pjesë...
  Lajme30 Shtator 2023
  Njohësit e rrethanave politike në vend po vlerësojnë se aksioni i Policisë me 24 shtator, i ka dhënë Kosovës një mundësi të...
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy njoftoi në fjalimin e tij të përnatshëm, të enjten, se Ukraina është anëtare e bordit të guvernatorëve...
  Vip30 Shtator 2023
  Bukuroshja e famshme shqiptare, Emina Çunmulaj është njëra nga fytyrat e dashura televizive. Modelja me prejardhje nga Mali I Zi tash e...
  Lajme30 Shtator 2023
  Ambasadori gjerman në Kosovë Jern Rode tha se qëndrimi i Gjermanisë për sovranitetin e shtetit të Kosovës nuk ka ndryshuar dhe shtoi...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të enjten deklaroi se KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës. Por, i menjëhershëm ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.