Sport

E çuditshme, hoteli i blerë nga Messi për 30 milionë euro do të rrënohet

E çuditshme, hoteli i blerë nga Messi për 30 milionë euro do të rrënohet
19:08 | 02 Dhjetor 2021

Lionel Messi ka fituar së fundmi Topin e Artë të shtatë, por gjërat nuk po shkojnë mirë për argjentinasin në tregun e pasurive të paluajtshme.

Doli, në fakt, se një hotel luksoz i blerë nga kampioni argjentinas në jug të Barcelonës mund të duhet të prishet me urdhër të një vendimi gjykate.

Kur ishte në blaugrana, “pleshti”, në vitin 2017, bleu hotelin Mim Sitges, jo shumë larg pronës së tij private, për 30 milionë euro.

Pa e ditur ai, objekti i akomodimit, raporton gazeta online El Confidencial, e marrë gjithashtu nga The Times dhe Bild , do të rrezikohej nga prishja sepse ndërtesa do të shkelte rregulloret e planifikimit urban.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera