[wp-story]

Lajme

E akuzuan për kopjim nga PDK-ja, Osmani ripublikon sloganin dhe e shoqëron me poezi

E akuzuan për kopjim nga PDK-ja, Osmani ripublikon sloganin dhe e shoqëron me poezi
21:20 | 02 Janar 2021

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherit ushtruese e detyrës së presidentit, ka ripublikuar sonte logon e iniciativës së saj politike, e cila ka sloganin “guxo”.

Bashkë me fotografinë e logos së saj, Vjosa Osmani ka publikuar edhe një poezi të poetit Ndre Mjedës.

Sidoqoftë, ndaj Osmanit ka pasur akuza se logon dhe sloganin e ka vjedhur nga ata të mëhershmit të cilët i ka pasur Partia Demokratike e Kosovës.

Poezia e postuar nga Vjosa Osmani:

‘Tuj u tall’ e tuj pritue

Kurrgjasend nuk qitet n’dritë

Çfarëdo sendi me fitue

Trimni lypet e guxim’.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera