Kronika

Dyshohet se rrahu një grua, arrestohet një person në Prishtinë

Dyshohet se rrahu një grua, arrestohet një person në Prishtinë
11:00 | 21 Qershor 2022

Dje në mbrëmje, është arrestuar një person pasi dyshohet se e ka sulmuar fizikisht një grua, e cila ka pranuar tretman mjekësor dhe më pas është dërguar në qendrën për mbrojtje të viktimave të dhunës.

Pas intervistimit, i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“DHUNË NË FAMILJE|Prishtinë 20.06.2022-22:05. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare. Viktimës pasi i është ofruar tretmani mjekësor, dhe e njëjta është dërguar në qendrën për mbrojtjen e viktimave të dhunës. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera