Lajme

Dyndje e kosovarëve drejt bregdetit të Shqipërisë, radhë të gjata e pritje të shkurtra

Dyndje e kosovarëve drejt bregdetit të Shqipërisë, radhë të gjata e pritje të shkurtra
14:35 | 21 Gusht 2020

Qytetarët kosovarë duket se nuk i tremben shifrave në rritje të COVID-19 në Shqipëri. Që në orët e para të mëngjesit, saktësisht në orën 06.00 të kësaj të premteje ka pasur një fluks të lëvizjeve në pikën kufitare në Morinë, raporton Shqiptarja.

Pritjet për të hyrë në kufi janë deri në 5-10 minuta. Punohet me gjitha sportelet, 6 të tilla, procedurë të përshpejtuar dhe personel shtesë.

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Të tjera