Bota/Rajoni

Dy të vdekur me Covid-19 në Shqipëri, 74 raste të reja

Dy të vdekur me Covid-19 në Shqipëri, 74 raste të reja
11:34 | 05 Korrik 2020

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën dy pacientë nga Tirana, ndërsa në spital janë 89 pacientë, 11 prej të cilëve në gjendje serioze në terapinë intensive, 1 prej tyre i intubuar në gjendje të rënde.

Ndërsa janë regjistruar 74 raste të reja në 24 orët e fundit nga 392 testime të kryera.Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 22 raste në Tiranë, 12 në Krujë, nga 8 në Pukë dhe Berat, 4 në Vlorë, nga 2 në Shkodër, Durrës, Kurbin, Kavajë, Kamëz, Përmet, Malesi e Madhe dhe nga një rast në Lushnje, Mallakastër, Gjirokastër, Pogradec, Dibër, Kolonjë./tch/

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera