[wp-story]

Lajme

Dy pjestarë të FSK-së dalin pozitivë me koronavirus

Dy pjestarë të FSK-së dalin pozitivë me koronavirus
13:07 | 17 Qershor 2020

dy pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë dalë pozitivë me koronavirus.

Lajmin e ka konfirmuar Drejtori i Zyrës për Marrëdhënie me Publikun në Ministrinë e Mbrotjes, Ibrahim Shala.

Shala për “FrontOnline”, tha se ata po trajtohen dhe janë në vetizolim.

Ai theksoi se deri më tani janë nëntë pjesëtarë që kanë dalë pozitivë me Covid-19.

“Që nga fillimi i pandemisë COVID -19, në FSK kanë qenë nëntë raste pozitive, shtatë nga ata janë të shëruar plotësisht dhe dy raste të reja janë duke u trajtuar në vetë izolim”.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera