×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dy motra të martuara në një familje në Tetovë viktima të aksidentit në Bullgari

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Pesë nga 46 viktimat e aksidentit në Bullgari, janë nga Tetova, dy prej tyre janë motra, nga fshati Pirok.

  Dy motrat janë nga Gradeci dhe janë të martuara në një familje në Pirok. Viktimat janë të moshës 53 dhe 54-vjeçare.

  Familjarët tashmë e kanë marrë lajmin e kobshëm për humbjen e të afërmeve.

  RTV21 ka raportuar nga fshati Pirok, ku ka biseduar me familjarët e viktimave.

  “Po presim të marrim informacione të sakta për trupin e tyre. Ende nuk e dimë kur do të arrijnë në vend”, kanë deklaruar familjarët.

  Ndryshe, në aksidentin tragjik që ndodhi në orët e para të mëngjesit të së martës në Bullgari, kanë mbetur të vdekur 45 shqiptarë, ndërkaq kanë mbetur të lënduar 7 persona tjerë.

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme21 Korrik 2024
  Një aksident trafiku mes katër veturave ka ndodhur pasditen e së dielës në autostradën ‘Dr.Ibrahim Rugova’. Sipas zëdhënësit të policisë, Daut Hoxha,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Gjatë hetimeve për shpërthimin e së dielës në afërsi të Ujmanit, Policia e Kosovës rreth orës 21:00 ka bastisur një shtëpi në...
  Lajme21 Korrik 2024
  Një zjarr ka shpërthyer afër lagjes “Marigona Residence”. Nga Brigada e Zjarrfikësve në Prishtinë thanë se është djegur një fushë aty afër....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.