[wp-story]

Bota/Rajoni

Dy kosovarë dhe një serbe kapen nga policia italiane duke vjedhur vetura

Dy kosovarë dhe një serbe kapen nga policia italiane duke vjedhur vetura
20:40 | 03 Janar 2021

Një i ri rumun në Itali prishi planin e disa hajdutëve që deshën të vjedhin një makinë. Kur arriti policia, i riu pati një surprizë. Ai u denoncua së bashku me hajdutët për posedim të paligjshëm të një thike.

Sipas mediave vendase, 25-vjeçari rumun kapi tre hajdutë të shtunën pasdite ndërsa po përpiqeshin të thyenin derën e një makine të parkuar në Via Carducci në Trieste, Itali, me qëllim që të vidhte sende me vlerë. nga ajo.

Ndjenja qytetare e rumunit e nxiti atë të parandalonte hajdutët nga përfundimi i vjedhjes. Kur e kuptuan që ishin parë, kriminelët e shtynë rumunin dhe ikën. I riu nuk u dorëzua dhe arriti të ndalojë tre individët duke i goditur me një kabllo industriale, transmeton Gazeta Express.

Pas pak, një patrullë u njoftua dhe ndërhyri menjëherë. Të tre grabitësit u identifikuan si dy burra, të moshës 19 dhe 20 vjeç, nga Kosova, si dhe një grua e re me origjinë serbe, e moshës 18 vjeç.

Tek vajza, policia nga Triestja gjeti gjithashtu një celular që nuk i përkiste asaj. Të tre kriminelët u ndaluan për tentim vjedhjeje dhe posedim të paligjshëm të pasurisë së vjedhur.

Edhe pse ai parandaloi një vjedhje dhe e bëri më të lehtë për policinë për të bllokuar kriminelët, i riu rumun u arrestua për posedim të paligjshëm të një arme.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera