[wp-story]

Bota/Rajoni

Dy foshnjat e para të 2021-s në Shqipëri janë vajza

Dy foshnjat e para të 2021-s në Shqipëri janë vajza
11:36 | 01 Janar 2021

Një minutë pas mesnate në dy maternitetet e Tiranës, kanë ardhur në jetë dy bebet e para të vitit 2021.Lajmin e ka dhënë vetë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila shkruan se dy vajzat janë të shëndetshme dhe janë oguri më i mirë për vitin që sapo ka ardhur.

Postimi i Manastirliut:

“Mirë se erdhët Ajla dhe Meri. Dy vajza që erdhën në jetë të shëndetshme 1 min pas mesnate në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” dhe “Koço Gliozheni” në Tiranë janë oguri më i mirë për vitin që sapo ka ardhur🙏🏼 #Gëzuar🎉”, shkruan Manastirliu.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera