×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Dy çerdhet në Prishtinë u mbyllën pasi fëmijët rezultuan me Coronavirus

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Nënkryetari i Prishtinës për FrontOnline tha se dy çerdhet në të cilat kanë dalur pozitiv me Coronavirus dy fëmijë janë mbyllur.

  Por, lidhur me këtë Nushi ka apeluar prindërit e fëmijëve që të jenë të kujdesshëm dhe të tregojnë në rast se janë te prekur me Coronavirus, pasi që siç tha ai, kështu ruhet shëndeti i të tjerëve.

  Këto janë lagjet dhe çerdhet e Prishtinës me Coronavirus, nënkryetari propozon strategjinë

  “ Është mbyllur çerdhja, fillimisht është mbyllë vetëm klasa, janë në pyetje çerdhja “ Cicerima”  dhe “Botanika” që sot gjenden në testime d.m.th. të gjithë fëmijët e atyre klasave janë në testime. Kjo na vënë në dyshim se ka qytetarë ose prindër të cilët janë të infektuar dhe i infektojnë fëmijët e vetë dhe i dërgojnë në çerdhe,  prandaj i kisha lutë prindërit të jenë të kujdesshme dhe të mos i  fshehin rezultatet qoftë edhe pozitive”, tha tutje ai për Front Online.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.