Lajme

Dy autobusë me nxënës nga Prishtina dyshohet se janë helmuar në Mitrovicë

Dy autobusë me nxënës nga Prishtina dyshohet se janë helmuar në Mitrovicë
18:55 | 20 Maj 2022

Të paktën 25 nxënës janë pranuar në Spitalin e Mitrovicës me dyshimin se janë helmuar. Ndërkohë, edhe dhjetra të tjerë janë duke u dërguar aty.

Bëhet fjalë për dy autobusë me nxënës që nga komuna e Prishtinës kanë shkuar në eskurzion në komunën e Mitrovicës.

Të njëjtit janë helmuar në një restorant në Mitrovicë, raaporton klankosova.

Rastin e ka konfirmuar edhe drejtori i QKMF-së, Fevzi Sulejmani.

“Dy autobusë janë duke i dërguar në spital”, tha ai./FrontOnline

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera