×
 • Lajme
 • Lajme

  Dugolli: Ndërkombëtarët i mbyllën sytë para bandave në veri

  FrontOnline
  25 Shtator 2023

  Profesori universitar i historisë Bujar Dugolli, ka folur rreth zhvillimeve në veri të vendit, ku të dielën si pasojë e sulmit të një grupi terrorist mbeti i vrarë një polic dhe u plagosën edhe disa të tjerë.

  Dugolli tha në Edicionin Special në Klan Kosova se faktori ndërkombëtar i mbylli sytë para bandave kriminale.

  ” Duke u frymëzuar përmes një “tolerance” që iu bënin ndërmjetësuesit e Bashkimit Evopian në dialog, ata mendonin të krijonin një realitet të ri, duke sulmuar policinë dhe duke vrarë një pjesëtar dhe i plagosën disa të tjerë” tha Dugolli.

  Në sulmin e së dielës në fshatin Banjskë të Zveçanit u vra rreshteri Afrim Bunjaku.

  Ai u shpall “Hero i Kosovës” nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.

  Bunjaku u varros në fshatin Samadrexhë.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ajo përmes, një postimi në profilin e saj në...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën tha se foli edhe për zhvillimet e fundit...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Pas përfundimit të ‘Prime’, Santiana është parë e mërzitur përderisa edhe ka qarë. Përndryshe ajo edhe ka paralajmëruar se mund të dal...
  Lifestyle02 Dhjetor 2023
  Kur u pyet se çfarë pjate nuk porosit kurrë në një restorant, Gordon Ramsay dha një përgjigje krejtësisht të papritur. Nëse e...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën tha se foli edhe për zhvillimet e fundit...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Një episod tensionues është shfaqur në edicionin e fundit të Big Brother VIP Kosova, ku afërsia në mes të Santiana Malokut dhe...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Një moment qesharak ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova. Kaderi...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  I ngarkuari me punë ne Ambasadën e Kosovës në Senegal, Sami Halili, ka njoftuar sot se Ministrja e Punëve të Jashtme të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.