Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Dugolli e këshillon Molliqajn teksa flet për Kurtin: Duhet të kursehesh për njerëzit me të cilët ke punuar

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Profesori universitar, Bujar Dugolli ka thënë në emisionin Pressing në T7 se situate aktuale është mjaft e komplikuar duke kërkuar kështu nga kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj që në rrethana të tilla të kursehet me deklarata, teksa ky i fundit po fliste për ish kryetarin e tij, Albin Kurti.

  Dugolli e këshilloi Molliqajn se me njerëzit që ka punuar një kohë duhet të kursehet për hirë të veprimtarisë që e kanë pasur së bashku.

  “Është me rendësi, do ta thoja si një këshillë për Dardanin, se me njerëzt që punon një kohë bashkë, duhet të paktën për hir të veprimtarisë që e keni pasur bashkë, duhet nganjëhere të kursehesh, sidomos në disa momente kur do duhej që diskutimet tona të reflektojnë dicka se cka mundemi ne me ndihmu në këtë situatë e cila është një situatë bajagi e komplikuar që vjen si rezultat i këtyre aktakuzave”, ka thënë Dugolli.

  Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, tha se kryetari i VV’së, Albin Kurti, reagoi për arrestimet e krerëve të UÇK’së pasi kishte pakënaqësi brenda VV’së.

  “Kurti po thotë se duhet të shpëtohet UÇK’ja, por nuk po jep zgjidhje”, tha ai.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Lajme29 Mars 2023
  Buxheti i Kosovës në një masë të madhe është i orientuar në skema sociale. Partia në pushtet ka premtuar se do të...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Katër persona janë konfirmuar të vdekur pasditen e së mërkurës në 3 ngjarje të ndryshme në Shqipëri. Qyteti i Kavajës u trondit...
  Lajme29 Mars 2023
  Doarsa Kica Xhelili, deputete në Lidhjen Demokratike të Kosovës, ka thënë se ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, është duke i shkelur me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.