×
 • Vip
 • Vip

  Dua Lipa duket tejet atraktive me një bluzë transparente, teksa performon para mijëra fansave në Madrid

  FrontOnline
  11 Korrik 2024

  Dua Lipa tërhoqi vëmendjen e të gjithëve teksa ngjitej në skenë në Festivalin ‘Mad Cool’ në Madrid, Spanjë të mërkurën.

  Këngëtarja 28-vjeçare, shkaktoi emocione teksa tregonte trupin e saj mahnitës në një bluzë të shkurtër transparente, që theksonte barkun e saj të tonifikuar.

  Veshja përfshinte detaje me shkëlqim dhe ajo e kishte kombinuar me pantallona të shkurtra me rruaza argjendi.

  Duke shtuar lartësinë e saj me një palë çizme të zeza, Dua e plotësoi veshjen e saj me çorape me dizajn rrjete.

  Me një paletë të lehtë makijazhi, super ylli i muzikës pop kishte lëshuar flokët e saj që binin lirshëm mbi shpatullat për performancën e saj në skenë.

  Dua Lipa ishte e rrethuar nga kërcimtarë mbështetës të veshur me rroba të zeza të ngushta për performancën e saj.

  Paraqitja e Duas në festival vjen pas performancës spektakolare në Glastonbury, në qershor.

  Ylli interpretoi disa hite nga repertori i saj dhe realizoi disa lëvizje akrobatike të kërcimit teksa përshëndeti mijëra në fermën Worthy.

  Në një pikë, Dua u afrua pranë turmave ndërsa këndonte këngën e saj të re hit “Physical”.

  Dua shndërroi Glastonburyn në një klub nate për një orë e 45 minuta, duke kënduar hite si: “Houdini”, “Cold Heart” dhe madje një remiks të “New Rules”.

  Shikuesit u mahnitën nga performanca dy-orëshe e Duas që përfshinte vokale live në shumë nga këngët.

  Dua përndryshe është duke shijuar edhe suksesin e albumit të saj të tretë, “Radical Optimism”, të cilin e nxori në shitje këtë vit. /Telegrafi/

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Vip13 Korrik 2024
  Kylie Jenner, e cila do të mbushë 27 vjeç më 10 gusht, ndau lansimin e saj të fundit për linjën e saj...
  Vip12 Korrik 2024
  Edona James që nga përfundimi i “Big Brother VIP Kosova”, ku ishte finaliste, po jeton në Kosovë. Dikur jeta e saj zhvillohej...
  Vip12 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi, ka rrëmbyer vëmendjen e fansave dhe publikut të gjerë pasi publikoi një seri fotografish të reja në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  SPAK ka lëshuar disa urdhërarreste me vendim gjykate për inceneratorin e Tiranës. Operacioni për ekzekutimin e urdhërarresteve u krye nga agjentët e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kosova si shteti më i ri evropian krenohej me popullsinë më të re. Mirëpo kjo popullsi ka nisur të plaket. Dhe Kosova...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.