×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dronët kamikaz të ukrainasve hedhin në erë veturat dhe pozicionet ruse në Soledar

  FrontOnline
  02 Tetor 2023

  Forcat ukrainase kanë arritur që me dronët kamikaz, të godasin rëndë veturat dhe pozicionet mbrojtëse të ushtrisë ruse në afërsi të Soledarit.

  Pamjet e filmuara nga ajri, shfaqin mjetet motorike të rusëve që hidhen në erë nga brigada e 30-të e motorizuar e ushtrisë ukrainase, transmeton Telegrafi.

  Në anën tjetër në po të njëjtën zonë, operatorët e dronëve ukrainas kamikaz goditën edhe pozicionet mbrojtëse të rusëve, ku nga përplasja shihet duke dalë tym i zi nga disa objekte.

  E me këta dronë kamikaz, ukrainasit po arrijnë çdo ditë e më shumë t’i shkaktojnë humbje të mëdha forcave pushtuese ruse.

  Ndërkaq sot në takimin e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky me ministrat e Jashtëm të BE-së janë dakorduar për vazhdimin e ndihmës për Ukrainën. /Telegrafi/

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Frika e përhapjes së sulmeve terroriste në Europë mbetet e lartë. Zyrtarja e BE-së Ylva Jahonsson ka theksuar se situata është shqetësuese...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk ndan fonde të mjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje, të cilat janë kryesisht gra me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.