×
 • Sport
 • Sport

  Drita fiton ndaj Drenicës, Gjilani mposhtë me përmbysje Ulpianën, Malisheva triumfon në Drenas

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Janë mbyllur tri ndeshjet e sotme në kuadër të Superligës së Kosovës, raporton FrontOnline.

  Në kuadër të javës së 14-t, sot në mesditë u zhvilluan tri ndeshje.

  Drita fitoi në shtëpi 1:0 ndaj Drenicës me golin e Simonovskit (’89), kurse Feronikeli u mund 0:1 nga Malisheva me golin e shënuar nga Subowale (’90).

  Ndërkaq, ndeshja mes Ulpianës dhe Gjilanit u mbyll me fitoren e mysafirëve 1:2.

  Egzon Qerimi kaloi fillimisht vendasit në epërsi në minutën e 23-të.

  Kurse, Gjilani e riktheu rezultatin me golat e Albert Dabiqajt (’65) dhe Prognit (’84)./FrontOnline/

   

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi qendrën e turizmit në Pejë, ku pati mundësinë të inspektojë projektin “Turizmi i aventurës”,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.