Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Drita e pandalshme në Turqi, fiton edhe miqësoren e fundit

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Drita e ka shënuar edhe fitoren e katërt në po aq ndeshje miqësore të zhvilluara në Antalia të Turqisë, atje ku po qëndron për fazën përgatitore para stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në futboll.

  Tre herë kampionët e vendit fituan 2:1 kundër Randers, skuadrës elitare të futbollit danez, shkruan FrontOnline.

  Ardit Tahiri në minutën e 19-të dhe Leonat Vitija në minutën e 85-të ishin autorët e golave të fitores për “bardhekaltrit”.

  Drita që tani po drejtohet nga trajneri Arsim Thaqi e nis stinorin pranveror nga pozita e parë me 38 pikë, aq sa ka edhe Ballkani./FrontOnline/

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Sport30 Mars 2023
  Lajmet nuk janë aspak të mira për Pep Guardiolën në prag të Manchester City-Liverpool. Dueli i zjarrtë do të zhvillohet të shtunën...
  Sport30 Mars 2023
  Trajneri i Xhudos, Driton Kuka ka numëruar arritjet e garuesve të tij në xhudo. Kuka me anë të një postimi në Facebook,...
  Sport30 Mars 2023
  Sipas mediave, Lionel Messi pret vetëm Barcelonën që të bëjë një lëvizje në këtë merkato verore. Kontrata e argjentinasit me PSG, skadon...
  Të tjera
  Lajme30 Mars 2023
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po flet për rritje ekonomike sikurse mos me...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka deklaruar se s’ka dëgjuar për marshin “Liria Ka Emër” për solidarizim me ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare...
  Vip30 Mars 2023
  Reperja e njohur, Melinda Ademi është një prej emrave më të kërkuar dhe më të pëlqyer në estradën shqiptare. Së fundmi, reperja...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e cila e parasheh Asociacionin, para aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese do të kishte...
  Lajme30 Mars 2023
  Ish-anëtari i ekipit negociator të Kosovës, Skender Hyseni, ka komentuar deklaratën e Kurtit se “po të ishte kryeministër më 2011, Kosova do...
  Lajme30 Mars 2023
  Çështja e Ballkanit të Hapur është mes temave më të nxehta në debatin publik në Kosovë. Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.