Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Drita dhe Ballkani luajnë baraz, Drita shpallet kampion

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit me rezultat të barabartë 2:2.

  Golat për skuadrën e Ismet Munishit në këtë ndeshje i shënuan Mirlind Daku dhe Jetmir Topalli, ndërsa për vendasit realizuan Kushtrim Shabani dhe Keita Razak, shkruan KosovaPress.

  Ky barazim mes këtyre dy skuadrave e bënë kampion skuadrën tjetër nga Gjilani, atë Dritën.

  Drita tanimë edhe matematikisht është kampion më i ri i Kosovës.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Sport08 Qershor 2023
  Kombëtarja e Kosovës e ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, kundër Rumanisë,...
  Sport08 Qershor 2023
  Karim Benzema është një tjetër i madh i futbollit botëror, pas Cristiano Ronaldos, që do të luajë në Arabinë Saudite. Sulmuesi francez...
  Sport08 Qershor 2023
  Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka shpjeguar se kishte menduar se Lionel Messi mund të mos ribashkohej me klubin disa ditë përpara...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.