Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Dreshaj: Bühler, mik i shtetësisë tonë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ish-komandanti i KFOR-it, Erhard Bühler po qëndron në Kosovë.

  Zëvndësministri i Punëve të Jashtme, Gani Dreshaj e ka mirëpritur rikthimin e gjeneralit përsëri në Kosovë, por tashmë me një mision miqësorë.

  Bashkë me zëvëndësminitrin e Punëve të Jashtme, Bühler ka takuar edhe ministrin e Mbrojtjes, Anton Quni.

  Gjenerali i famshëm gjerman do të mbahet mend për misionin e tij profesional në Kosovë.

  “Pata nderin e kënaqësinë që me gjeneralin gjerman, Erhard Bühler të takojmë ministrin e Mbrojtjes, Anton Quni.

  Me siguri se secili nga ne do ta mbajm mend misionin fisnik e profesional të gjeneralit Bühler në Kosovë si kryekomandant i trupës ndërkombëtare në Kosovë.

  Vizita e zotit Bühler në Kosovë është e respekt e nder, ngase po dëshmon se përveç misionit profesional, Kosova për gjeneralin e madh është edhe lidhje shpirtërore” shkruan Dreshaj në njoftim.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.