Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Drejtuesit e KOK-ut pritën ekspeditën e bodybuildingut dhe fitnessit pas suksesit në Ballkanik

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Ismet Krasniqi dhe nënpresidentët, Gazmend Maxhuni e Milaim Kelmendi, kanë pritur sot ekspeditën e Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnessit të Kosovës (FBBFK), pas suksesit të arritur në Kampionatin Ballkanik, të mbajtur gjatë fundjavës në Severin të Rumanisë.

  Garuesit e bodybuildingut dhe fitnessit fituan pesë medalje, prej të cilave tri të arta dhe dy të argjendta, përcjell FrontOnline.

  Medaljet e arta për seniorë i fituan Kushtrim Bajraktaraj, në kategorinë bodybuilding -80 kg, Granit Kuleta -90 kg dhe Arton Koci në “Classic” -1.80 cm.

  Bajraktaraj fitoi edhe Kupën në kategorinë absolute, duke u shpallur garuesi më i mirë. Medalja e argjendtë në kategorinë “Physique” -175 cm, shkoi për Pllumb Latifin.

  Në grupmoshën U-20, të argjendtën e fitoi Fatlind Kërqeli, kategoria “Physique”.

  Krasniqi duke i përgëzuar ekspeditën e FBBFK-së për suksesin e arritur, i inkurajoi që të vazhdojnë me suksese edhe në garat e ardhshme ndërkombëtare, derisa konfirmoi mbështetjen e KOK-ut, ashtu si për federatat tjera.

  KOK-u e mbështeti pjesëmarrjen e ekspeditës së FBBFK-së me dhënien në shfrytëzim të veturës për udhëtim, për çka drejtuesit e kësaj federate u shprehën mirënjohës.

  Kryetari i Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnessit të Kosovës, Esat Lata, falënderoi presidentin Krasniqi për pritjen dhe përkrahjen e dhënë, duke theksuar se garuesit e kësaj federate do të japin maksimumin për ta promovuar sa më mirë vendin tonë./FrontOnline/

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Sport24 Mars 2023
  Bernardin Jakaj nuk njeh humbje. Boksieri shqiptar i cili jeton në Vjenë ka fituar meçin ndaj serbit, Nikoliç. Jakaj ishte më i...
  Sport23 Mars 2023
  Bild dhe gazetari i njohur Fabrizio Romano, konfirmojnë se Bayern Munich është ndarë me trajnerin Julian Nagelsmann, ndërsa në vend të tij...
  Sport23 Mars 2023
  Anglia i ka nisur me fitore tejet të rëndësishme kualifikimet për Kampionatin Evropian të vitit 2024. “Tre Luanët” triumfuan 1:2 në udhëtim...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një burrë në Gjermani ka plagosur rëndë një vajzë 17-vjeçare me sëpatë pasi kërcënoi pasagjerët në një tren, tha policia. Në qytetin...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Fushë Kosovë është arrestuar nga Policia. E, njëjta dyshohet se pas një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të...
  Kronika25 Mars 2023
  Një vajzë në Skenderaj derisa ishte duke fjetur ka ndërruar jetë. Lajmin në Polici e ka raportuar nëna e saj. Në raportin...
  Vip25 Mars 2023
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë bërë dy nga personazhet më të dashur të Big Brother VIP Albania. Ata pas festës së...
  Vip25 Mars 2023
  Olta e ka quajtur Kristin naiv. Ajo ka thënë se e tepron me faktin që do të tregojë shpesh herë se sa...
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.