Bota/Rajoni

Drejtori muzikor i kishës në Florida vret gruan dhe dy fëmijët

Drejtori muzikor i kishës në Florida vret gruan dhe dy fëmijët
08:51 | 03 Dhjetor 2021

Një burrë nga Florida ka vrarë gruan e tij prej 30 vjetësh dhe fëmijët e rritur në shtëpinë e tyre, duke i qëlluar disa herë në mënyrë që ‘të mos vuanin’, thanë autoritetet.

William Conëay Broyles, i cili shërben si drejtor muzikor në një kishë në Jacksonville, qëlloi gruan e tij 57 vjeçare, Candace, në dhomën e ndejës së shtëpisë së tyre në Callahan të mërkurën.

Bill Leeper nga policia tha se Broyles më pas shkoi në dhomën e vajzës së tij 27 vjeçare dhe e qëlloi atë ndërsa ajo u zgjua para se të vriste edhe djalin 28 vjeçar.

“Ky rast është thjesht tragjik”, tha Leeper në një konferencë për shtyp. “Është çmenduri, thjesht nuk ka kuptim”.

Broyles thirri 911 pasi dyshohet se ekzekutoi familjen e tij, por tha se ai mori në konsideratë momentet e tyre të fundit.

“Më vonë, ai na tha se ai qëlloi çdo viktimë disa herë, vetëm për t’u siguruar që ata të mos vuanin”, tha Leeper. “Kur e pyetëm pse nuk qëlloi vetëm veten, ai tha se ishte shumë i frikësuar për ta bërë këtë”.

Broyles aktualisht po mbahet në burgun e qarkut Nassau. Nuk dihet nëse ai ka punësuar avokat që mund të komentojë në emër të tij.

Një biografi në internet për Broyles në Kishën Presbyteriane të Bulevardit Hodges thotë se ai ka punuar si drejtor i ministrive të muzikës për 23 vjetët e fundit, shkruan nypost, transmeton Klankosova.tv.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera