×
 • Lajme
 • Lajme

  Drejtori i Trafikut Urban jep detaje për arrestimin e shoferit

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Drejtori i Trafikut Urban, Lulzim Rexhepaj, ka dhënë detaje për arrestimin e shoferit të autobusit të linjës 4, në rrugën “UÇK”, në Prishtinë, raporton Front Online.

  Rexhepaj, theksoi se kanë informacione për rastin dhe se është duke u hetuar nga Policia.

  “Po i arrestuar është një shofer i Linjës 4, të autobusit të Trafikut Urban. Ai është zëvendësuar menjëherë nga një shofer rezervë që e kemi dhe linja tanimë është në qarkullim”, ka thënë Rexhepaj për Front Online.

  Drejtori i Trafikut Urbani bëri të ditur, që në rast se del që shoferi është fajtorë, ndaj tij do të ndërmerren edhe masa disiplinore, raporton tutje Front Online.

  “Patjetër që ne jemi informuar menjëherë për këtë rast. Policia është duke u marrë tani me rastin. Edhe ne njëkohësisht mund të ceki që pasi ta ndriçojmë rastin do të marrim masat disiplinore në kuadër të rregullores së ndërmarrjes dhe do të vlerësojmë nëse shoferi është fajtor apo ajo. Të shohim edhe versionin e policisë por i kemi edhe kamerat e autobusit të cilat mund të na ndihmojnë në ndriçimin e ngjarjes”, ka thënë tutje ai. /Front Online

  Policia arreston shoferin e Trafikut Urban

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/252101249414927/?v=252101249414927

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në hapjen solemne dhe...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dëshmia e dëshmitarit të nëntë të mbrojtjes (me kodin W04280) do të vazhdoje edhe gjatë ditës së nesërme në çështjen gjyqësorë ndaj...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill, në “Forumin Ekonomik të Beogradit” ka folur për procesin e negociatave në mes të Kosovës...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. “Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Historiani Jusuf Buxhovi në një rrëfim për Front Online ka folur për kohën e para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, ndarjen e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.