×
 • Lajme
 • Lajme

  Drejtori i SHSKUK-së: Invektiva ka kapacitete të pranimit të pacientëve

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Drejtori i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, ka thënë se në Klinikën Infektive ka ende kapacitet të pranimit të pacientëve që mund të të kërkojnë hospitalizim.

  “Ende ka mundësi të pranimit të pacientëve. Është plani “C” për lirim të klinikave të tjera, edhe spitalet regjionale po trajtojnë pacientë dhe rastet më të rënda po referohen në QKUK”, ka thënë Sejdiu.

  “1/4 e kapaciteteve janë të shfrytëzuara. Kemi kapacitete, nuk jemi në sistem që situata nuk po menaxhohet, por dëshirojmë që të kemi numër më të vogël të pacientëve dhe kjo arrihet duke respektuar masat e rekomanduara.

  Sejdiu ka thënë se është detyrim që të krijohet hapësira për shtrirjen e pacientëve.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Një grua ka raportuar në polici sse janë hasur dy kartëmonedha si dhe tri monedha, në vlerë totale prej 556 euro që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeshefi ekzekutiv i “Trafikut Urban”, Burim Maraj, ka kërkuar nga qytetarët që të paguajnë biletat me SMS në mënyrë që t’u ikin...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Një rast “keqtrajtim apo braktisje e fëmijës” është hapur në polici. Një ankues nga Fushë Kosova ka njoftuar institucionin e rendit se...
  Të tjera
  Vip06 Dhjetor 2023
  Nicolas Cage, një nga aktorët më të suksesshëm të brezit të tij, është duke përgatitur largimin e tij të madh nga kinemaja....
  Sport06 Dhjetor 2023
  Fabio Cannavaro është në negociata për të marrë detyrën e trajnerit te Adana Demirspor. Italiani kaloi pjesën më të madhe të karrierës...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur Ana Kabashi është tejet aktive ne mediat sociale. Ajo disa orë me parë ka publikuar disa foto ku shihet...
  Opinione06 Dhjetor 2023
  Nga Enver Hasani Këto shënime në margjinat e Statutit që themelon autonominë politiko-territoriale serbe në Kosovë bazohen në përpunimin shkencor sipas metodologjisë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  28 euro respektivisht 29 euro do të kenë rritje në paga mësimdhënësit nga janari i vitit të ardhshëm. Kjo, pasi që vlera...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare mban konferencën “Ndikimi i liberalizimit të vizave: Sfidat dhe mundësitë për bizneset nga Kosova’. Në këtë konferencë do të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.