×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Drecun: “BE-ja tigër pa dhëmbë, pa Asociacion s’ ka përparim në dialog”

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka vlerësuar sot se formimi i Asociacionit të Komunave Serbe është çështje kyçe për vazhdimin, mbajtjen dhe përparimin e dialogut

  Sipas tij të gjitha çështjet e tjera të hapura mund të zgjidhen në paralele.

  Para bisedimeve që do të mbahen në Bruksel nesër në nivel teknik, e më pas në atë politik, Drecun tha për Tanjug se BE-ja nuk mund të jetë e pranishme vetëm në mënyrë deklarative dhe se duhet të marrë masa dhe hapa konkretë.

  “BE është një tigër pa dhëmbë dhe duhet ta detyrojë Prishtinën të përmbushë atë që është negociuar në mënyrë që të hapet hapësira për dialog”, tha Drecun.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.