[wp-story]

Lajme

Don Lush Gjergji viziton Bashkësinë Islame: Bamirësit nderojnë Zotin

Don Lush Gjergji viziton Bashkësinë Islame: Bamirësit nderojnë Zotin
10:04 | 11 Gusht 2019

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, Bashkësinë Islame e ka vizituar Don Lush Gjergji në emër të Ipeshkvisë së Kosovës.

Me këtë rast, ai uroi gjithë besimtarët për këtë festë, derisa tha se feja shndërrohet në veprim përmes flijimit dhe dashurisë.

“Feja shndërrohet në veprim përmes dhurimit dhe dashurisë. Urojmë që besimtarët e Bashkësisë Islame, por edhe gjithë besimtarët tjerë dhe njerëzit e vullnetit të mirë të përcaktohen për flijim dhe dhurim.

Kjo e nderon zotin, është e dobishme për gjithë ata që e zbatojnë sepse flijimi dhe dhurimi është karakteristika e atyre që besojmë edhe mbi të gjitha e atyre që e dashurojnë Zotin si krijues dhe shpëtimtarë”, tha ai.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera