Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Djali i Donald Trump infektohet me koronavirus

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Donald Trump Jr., djali i presidentit në largim të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus, ndonëse ende nuk ka simptoma, bëri të ditur zëdhënësi i tij.

  Zëdhënësi i djalit të presidentit në largim gjithashtu tha se Donald Trump Jr. ka dalë pozitiv në fillim të kësaj jave dhe është futur në karantinë në kabinën e tij prej kohës kur ka marrë vesh për rezultatin e testit, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express.

  “Ai ka qenë tërësisht pa simptoma deri më tani dhe është duke i ndjekur të gjitha udhëzimet për COVID-10 që janë rekomanduar nga mjekët”, shtoi zëdhënësi i figurës së njohur.

  Andreë Giuliani, djali i avokatit personal të presidentit, Rudy Guiliani, njoftoi të premten se ai gjithashtu ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

  Ndryshe, presidenti në largim, Donald Trump, disa javë më parë u infektua me virusin SARS-CoV-2, por e kaloi sëmundjen COVID-19 me sukses duke u trajtuar me disa ilaçe eksperimentale.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Këtë javë Rama hapi eskspozitën në Greqi dhe është kryeministri i parë shqiptar që viziton 10 Downing Street. Kur lideri i Shqipërisë...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Volodymyr Zelenksiy ka bërë sërish thirrje për më shumë armë me rreze të gjatë veprimi nga aleatët perëndimorë, teksa iu drejtua liderëve...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Sport23 Mars 2023
  Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27 mars në...
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...
  Sport23 Mars 2023
  Për 90 minuta “Zahir Pajaziti” ushtoi nga atmosfera e krijuar prej “Legjendave” dhe “Xhebrailave”. Bile edhe ndeshja ishte e zjarrtë pasi në...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se nuk pret që të bëhen publike hetimet se kush është përgjegjës për shpërthimet e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.