×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Disa orë para aksidentit me autobus, një zjarr tjetër në Bullgari la 9 të vdekur

  FrontOnline
  23 Nëntor 2021

  Nëntë persona vdiqën në një shtëpi kujdesi në fshatin lindor bullgar, Royak, dhe disa prej banorëve në këtë objekt janë helmuar me gaz, tha të hënën një zyrtar i lartë i Ministrisë së Brendshme të Bullgarisë.

  Zjarri, që shpërtheu në kultim e drunjtë të qendrës në orët e vona të së hënës, është shuar dhe shtëpia e kujdesit është evakuuar, tha Tihomir Totev, drejtor i departamentit rajonal të zjarrfikësve. Raportohet se në këtë shptëpi kujdesi banonin 58 të moshuar.

  “Kur gjashtë automjetet e zjarrfikësve arritën te shtëpia, kulmi ishte përfshirë nga zjarri i madh dhe tymi i zi. Zjarrfikësit filluan që t’i evakuonin banorët, por, fatkeqësisht, nëntë persona e humbën jetën”, tha Totev.

  Ai shtoi se shkaktarët e zjarrit janë duke u hetuar, shkruan Reuters./FrontOnline

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Korrik 2024
  Sigurimi i ish-presidentit amerikan Donald Trump ishte ankuar se Shërbimi Sekret nuk po merrte mjaftueshëm burime dhe personel gjatë dy viteve të...
  Bota/Rajoni21 Korrik 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Igli Hasani, është nisur drejt Koresë së Jugut, ku do të zhvillojë një...
  Bota/Rajoni21 Korrik 2024
  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur ujë të ftohtë mbi planin e mbështetur nga OKB-ja për ribashkimin e Qipros, duke...
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.