[wp-story]

Lajme

Diplomatja kosovare me origjinë hebreje do të përfaqësojë Kosovën në Izrael

Diplomatja kosovare me origjinë hebreje do të përfaqësojë Kosovën në Izrael
13:12 | 03 Tetor 2020

Ines Demiri, diplomatja e njohur kosovare me orgjinë hebreje, është emëruar si e Ngarkuar me Punë e Republikës së Kosovës në Izrael.

Lajmin e bëri të ditur vetë Demiri në rrjetin social Facebook.

“E nderuar që jam emëruar si e Ngarkuar me Punë e Republikës së Kosovës në Izrael! Pres me padurim këtë sfidë të madhe që nënkupton edhe pasionin tim të madh për të thelluar edhe më tej marrëdhëniet midis Kosovës dhe Izarelit“, shkruan Ines Demiri e cila është vajza e Votim Demirit, kryetarit të Bashkësisë Hebreje të Kosovës.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera