×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dimitrov: Me vendimin për nisjen e negociatave me BE, realizuam edhe një qëllim strategjik

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  “Pas shumë parametrave, me vendim historik të BE-së në mars të këtij viti për nisjen e negociatave për anëtarësim, Maqedonia e Veriut realizoi edhe një qëllim strategjik dhe me përgatitje dhe ambicie e pret hapjen konkrete të negociatave”.

  Këtë sot e deklaroi ministri për Punë të Jashtme Nikolla Dimitrov, në fjalimin e tij në video-konferencën në kuadër të Procesit për bashkëpunim në Evropën Juglindore (PBEJ).

  “PBEJ është e përkushtuar për aspiratat eurointegruese për të gjitha vendet partnere, si një nga iniciativat më të vjetra rajonale, ndërsa deri tani ka dhënë kontribut të madh për sigurimin e paqes, stabilitetit dhe prosperitetit ekonomik në Evropën Juglindore”, tha Dimitrov.

  Në këtë video-konferencë, përveç shefave të diplomacive të vendeve anëtare të PBEJ, kanë marrë pjesë edhe eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Oliver Varhelyi dhe sekretarja e përgjithshme e Këshillit për bashkëpunim rajonal, Majlinda Bregu./

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Iliriana dhe Shqipja kanë bërë një bisedë së bashku për banorët e rinj, Ardin dhe Mirdonin. Iliriana ka qenë ajo që ka...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Azemi i ka rrëfyer Kaderi se ka parë ëndrra të mira. E Kaderi e pyeti se...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Jugu i Gjermanisë ka nisur të këndellet pas borës së parë të madhe në këtë sezon. Aeroporti i Mynihut i ka rikthyer...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.