[wp-story]

Kronika

Digjet vetura në Prishtinë, nuk ka persona të lënduar

Digjet vetura në Prishtinë, nuk ka persona të lënduar
09:24 | 18 Shtator 2020

Një veturë e tipit BMW është kapluar nga zjarri sot rreth orës 01:00 pas mesnate në rrugën “Bedri Berisha”, në Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas saj, zjarri është lokalizuar dhe janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

“Sot rreth orës 01:00, policia ka marrë informatën se në rrugën “Bedri Berisha” në Prishtinë, është duke u djegur një veturë e tipit BMW. Menjëherë pas marrjes së informatës, njësitet e nevojshme policore, të përkrahur edhe nga zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes. Zjarri është lokalizuar, janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Aktualisht hetuesit policor po vazhdojnë me ndërmarrjen e të gjitha veprimeve të nevojshme hetimore me qëllim të ndriçimit dhe sqarimit të të gjitha rrethanave që kanë të bëjnë me rastin”, ka thënë Ahmeti.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera