[wp-story]

Bota/Rajoni

Digjet shtëpia në Pensilvani, vdesin 5 fëmijë

Digjet shtëpia në Pensilvani, vdesin 5 fëmijë
15:21 | 12 Gusht 2019

Pesë fëmijë kanë vdekur nga zjarri i cili e përfshiu një shtëpi në Pensilvani gjatë së dieles. Këtë e kanë konfirmuar edhe autoritetet atje. Rasti ka ndodhur ditën e diele në ora 13:15, ndërsa një 12 vjeçar dhe një 17 vjeçar shpëtuan pasi që kërcyen nga çatia.

Shefi i Departamentit të Zjarrit, Guy Santone, tha që viktimat janë të moshës 8 muajsh deri në 7 vjeç.  Hetuesit janë duke punuar për t’i ditur shkaqe e zjarrit të madh.

Raportohet gjithashtu se zjarri ishte shumë i shpejtë dhe nuk kishte kohë për t’i shpëtuar ata.

“Ne ofrojmë empatinë tonë të plotë për të gjithë ata që u prekën nga kjo tragjedi e madhe dhe do të lutemi për ta dhe pë rata që shpëtuan” tha Santone.

Për Time-News, komshija Donika Scott, tha se zjarri u përhap aq shpejtë sa që nuk kishte dëgjuar asgjë. Sipas hetimeve të para, zjarri filloi nga dhoma e ndenjes ndërsa zjarrfikësit nuk arritën që ta shuanin për 4 orë, transmeton FrontOnline

 

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera