×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Digjet një zyre në Institutin e Mjekësisë Ligjore

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Objekti i Institutit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së martës.

  Më saktësisht një zyre në katin e dytë të këtij objekti.

  Lajmin për Front Online e ka konfirmuar udhëheqësi i zjarrfikësve të Prishtinës, Malë Gashi.

  “Një zyre në katin e dytë të objektit të Institutit të Mjekësisë Ligjore është përfshirë nga zjarri. Ekipet kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe e kanë lokalizuar zjarrin. Ndërsa sipas informatave që kemi nuk ka persona të lënduar”, ka deklaruar Gashi për Front Online.

  Objekti i IML-së ishte përfshirë nga flakët edhe në fund të marsit./Front Online

   

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e ri të Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malajn. Haradinaj, theksoi se me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Këshilli i Bashkimit Evropian do t’i bëjë thirrje Kosovës që të bëjë më shumë në fushën e sundimit të ligjit, si dhe...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova ka dalë jashtëzakonisht keq në rezultatet e testit PISA për vitin 2022. Në fund të listës me disa pikë më pak...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në konferencën “Të bashkuar kundër dhunës – Mjaft!”, ka folur për vrasjen e 30-vjeçares Liridona Ademaj e...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Diskutimi mes Adrit dhe Ilirianës rreth lojës që kanë bërë me Shqipen ka vazhduar edhe pas spektaklit. Teksa të dy kanë shijuar...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Në seancën e së martës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin e njohur si “53-milionëshi”, ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, tha...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Nigeri, ku si pasojë e një sulmi me dronë nga ushtria e vendit janë vrarë...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatet e testit të PISA-s për vitin 2022. Kosova ka zënë vendin e...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës. Drejtori i SuperSport, Egi Duro theksoi se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.