×
 • Lajme
 • Lajme

  Digjet deponia e mbeturinave në Gjakovë, rrezikohen banorët dhe kafshët nga helmet e saj

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Që nga dita e djeshme ka filluar të digjet deponia e mbeturinave në Gjakovë.

  Në videot e dërguara nga lexues të Front Online shihet që pranë kësaj deponie po rrezikohen edhe kafshët të cilat janë në afërsi të kësaj deponie si dhe po shkaktohet ndotja e ajrit për shtëpitë që janë për rreth këtyre mbeturinave.

  Lidhur me këtë, gjatë ditë së djeshme ka reaguar edhe deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Agon Batusha, i cili ka kërkuar një zgjidhje për këtë deponi.

  Batusha në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se vitin e kaluar kryetari i kësaj Komune, Ardian Gjini pati premtuar që nuk do të tolerohen veprime të tilla, shkruan më tutje Front Online.

  Postimi i plotë i Batushës:

  Stacioni Transfer i Mbeturinave në Gjakovë po digjet tash e 5 orë.

  Kjo gjendje është e patolerueshme, e papranueshme dhe e dënueshme.

  Duhet bërë diçka, duhet gjendur zgjidhja.

  Viteve të fundit, çdo verë mbeturinat e Komunës së Gjakovës digjen duke liruar toksina helmuese për të gjithë banorët e qytetit dhe fshatrave përreth.

  Vitin e kaluar, kryetari i komunës premtoi që nuk do kemi më kësi helmimesh, por ja që situata mbetet e njëjtë.

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Një autoservis është përfshirë nga zjarri këtë të shtunë në fshatin Duhël të Suharekës, ku si pasojë janë djegur disa vetura. Ndërkaq,...
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri i Paris Saint-Germain, spanjolli Luis Enrique ka thënë se lojtari i tij Achraf Hakimi ende bën shaka me të për fitoren...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.