Lajme

Digjen katër hektarë me grurë afër Drenasit

Digjen katër hektarë me grurë afër Drenasit
11:07 | 10 Korrik 2020

Një banor i fshatit Korroticë e Poshtme e Drenasit, ka raportuar se në mesditën e së enjtes, i janë përfshirë nga zjarri katër hektar të mbjellë me grurë.

Policia tutje njofton se në vendin e ngjarjes kanë dal njësiti i zjarrfikësve të cilët kanë arritur të lokalizojnë zjarrin.

Përvec dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera