×
 • Vip
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Dietat më efektive të të famshmëve për të humbur peshë

  FrontOnline
  30 Qershor 2020

  Shpesh keni nevojë për vullnet, për të filluar një dietë të re.

  Të famshëm të ndryshëm kanë provuar dieta të ndryshme, por në këtë artikull do t’i gjeni ato më efektivet, të cilat mund t’ju ndihmojnë edhe juve.

  Robbie Williams – një vakt në ditë

  Amanda Ursell thotë: “Nëse hani vetëm një herë në ditë, atëherë duhet të shqetësoheni vetëm për atë që është në atë vakt dhe automatikisht do të zvogëloni shqetësimet për ushqimet e tepërta”.

  Robbie Williams (Foto: Felipe Trueba – Pool/Getty Images/Guliver)

  “Duhet të jetë një vakt mjaft i madh, nëse Robbie ha vetëm një herë në ditë për gjashtë ditë nga shtatë, dhe po mban peshën e tij aktuale”.

  Simon Cowell – pa mish të kuq

  Pjesëtari i jurisë së ‘X Factor’, 60-vjeçari, humbi 10 centimetra nga beli duke ndaluar mishin e kuq, sheqerin dhe duke zgjedhur birrë të lehtë për të pirë.

  Simon Cowell (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

  Amanda thotë: “Nëse këto lëvizje dietike janë ndërmarrë së bashku me një rregullim të përgjithshëm të jetesës, mund të ndihmojë në humbjen e peshës”.

  Kim Kardashian – dietë me bazë bimore

  Kim, 39 vjeçare, ka vendosur të hajë ushqime të marra nga burime bimore, si dhe të bëjë stërvitje me intensitet të lartë.

  Kim Kardashian West (Foto: Presley Ann/Getty Images for ABA/Guliver)

  Amanda thotë: “Dietë shumë e ushqyeshme nëse është e ekuilibruar. Sigurohuni të keni proteina të mjaftueshme nëse bëni ushtrime të rregullta dhe përfshini proteina me bazë bimore”.

  Adele – ‘dieta e Sirtfood’

  Këngëtarja 32 vjeçare ka humbur 44 kilogramë. Dieta është me bazë bimore, por lejon çokollatën e errët dhe verën e kuqe.

  Adele (Foto:Christopher Polk/Getty Images for NARAS/Guliver)

  Amanda thotë: “Ushqimet që rekomandohen në ‘dietën Sirtfood’ thuhet se stimulojnë rritjen e proteinës sirtulin në trupin tonë”.

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Vip23 Shtator 2023
  Reperja shumë e përfolur shqiptare, Tayna, ka pasur shumë sukses në muzikë, duke e bërë hit çdo këngë të saj. Tayna, gjithmonë...
  Vip23 Shtator 2023
  Kim Kardashian dukej më “e nxehtë” se kurrë e veshur me një bluzë të zezë të ngushtë dhe pantallona të gjera gjatë...
  Vip23 Shtator 2023
  Shakira po jetonte përrallën e saj me Gerard Piqué, përpara se jeta e saj në ëndërr të kthehej në një makth pas...
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Ditën e djeshme është ndarë nga jeta i riu nga Gjilani, Shpresim Jerliu i cili vuante nga një sëmundje. Për vdekjen në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ministri i Mbrojtjes i Tajvanit i ka përshkruar aktivitetet e shtuara ushtarake të Kinës rreth ishullit si “jonormale” dhe paralajmëroi se rrit...
  Sport23 Shtator 2023
  Athletico Paranaense ka ofruar një përditësim për dëmtimin e sulmuesit Vitor Roque dhe ka konfirmuar se ai ka pësuar dëmtim të ligamentit...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Kryeministri rumun, Marcel Ciolacu do të udhëtojë në Kiev së bashku me disa nga ministrat e tij. Në këtë vizitë pritet të...
  Vip23 Shtator 2023
  Shakira po jetonte përrallën e saj me Gerard Piqué, përpara se jeta e saj në ëndërr të kthehej në një makth pas...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeshefi i Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB), Artan Berisha, tha se po përballen me dy sfida shumë të mëdha, që sipas tij, po...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.