Bota/Rajoni

Dialogu Kosovë-Serbi, ‘Vuçiq do të qëndrojë në Bruksel’

Dialogu Kosovë-Serbi, ‘Vuçiq do të qëndrojë në Bruksel’
15:37 | 18 Gusht 2022

Sot në Bruksel është duke u mbajtur takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Ky takim po ndërmjetësohet edhe nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i përkrahur nga i Dërguari i Posaçëm, Miroslav Lajçak, njofton Klan Kosova.

Petar Petkoviq ka njoftuar se pas përfundimit të këtij takimi, Vuçiq do të qëndrojë edhe një kohë në Bruksel dhe nesër ai pritet t’i drejtohet publikut.

“Pas përfundimit të takimit trepalësh, Vuçiq do të qëndrojë edhe një kohë në Bruksel, nesër në mbrëmje ose pasdite do t’i drejtohet publikut”.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera