Kronika

Dhunohet seksualisht nga i dashuri i saj e mitura nga Ferizaj

Dhunohet seksualisht nga i dashuri i saj e mitura nga Ferizaj
12:00 | 22 Qershor 2020

Një rast i dhunës seksuale ka ndodhur në komunën e Ferizajt.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se mëngjesin e së dielës në Ferizaj është raportuar për një rast të dhunës seksuale.

Sipas njoftimit, e mitura kosovare ka qenë në lidhje dashurie që një vit me të dyshuarin.

“Është raportuar se viktima femër kosovare e mitur ishte në lidhje dashurie me të dyshuarin mashkull kosovar qe gati një vit, sipas tyre ata kanë pasur marrëdhënie seksuale”, thuhet në njoftim.

Sipas Policisë së Kosovës, e mitura është dërguar për ekzaminim mjekësor, i dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Më mirë në Kosovë se në Gjermani

Të tjera