[wp-story]

Kronika

Dhunohet një grua në Ferizaj, arrestohet i dyshuari

Dhunohet një grua në Ferizaj, arrestohet i dyshuari
21:35 | 27 Nëntor 2020

Policia ka arrestuar një person ndaj të cilit është shqiptuar masa e ndalimit 48 orësh.

Kishe kohë që po shqetësohej nga një person.

Por të enjten, ajo pati përjetimin më të rëndë në jetën e saj.

Një grua në Ferizaj u dhunua nga një mashkull.

Në pamundësi të bëjë diçka më shumë, viktima shkoi vet në stacionin policorë në Ferizaj dhe e lajmëroi rastin.

Problemet mes vktimës dhe të dyshuarit kishin filluar edhe më herët.

Agim Gashi, zëdhënës për medie në policinë e Ferizajt, shtoi se Policia e Kosovës menjëherë ka marrë veprimet e duhura, dhe ka arrestuar një të  dyshuar.

I arrestuari nga policia ishte i njohur edhe më parë për organet e rendit.

Më ketë rast tash po merret edhe Prokuroria Themelore e Ferizajt .

Por ata thanë që rasti është nën hetime dhe nuk mund të japin shumë informacione.

Ndërkohë të arrestuari i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera