Kronika

Dhunohet 12 vjeçarja në Ferizaj

Dhunohet 12 vjeçarja në Ferizaj
08:32 | 22 Nëntor 2022

Një nënë ka raportuar në polici se vajza e saj 12-vjeçare ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihej vendndodhja e saj.

Policia e ka gjetur viktimën dhe është arrestuar një i dyshuar, i cili me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Rasti në polici është hapur si “dhunim”.

Njoftimi i plotë i policisë:

DHUNIM/Ferizaj 21.11.2022 – 01:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se vajza e saj e moshës 12 vjeçare ka dalë nga shtëpia dhe nuk dinte për vendndodhjen e saj.  Njësitë policore kanë arrite të gjejnë viktimën. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje./Front Online

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera