Bota/Rajoni

Dhjetëra pasagjerë të lënduar nga përplasja e dy trenave në Çeki

Dhjetëra pasagjerë të lënduar nga përplasja e dy trenave në Çeki
10:50 | 04 Gusht 2021

Hekurudhat Çeke njoftuan se në përplasje u përfshinë një tren ndërkombëtar me shpejtësi të lartë që lidh qytetin perëndimor çek Plzen me Mynihun në Gjermani dhe një tren pasagjerësh vendas

Dhjetëra pasagjerë u lënduan nga përplasja e dy trenave të pasagjerëve në jugperëndim të Republikës Çeke, transmeton Anadolu Agency (AA).

Policia tha se aksidenti ndodhi në qytetin Milavce pak pas orës tetë sipas kohës lokale.

Hekurudhat Çeke njoftuan se në përplasje u përfshinë një tren ndërkombëtar me shpejtësi të lartë që lidh qytetin perëndimor çek Plzen me Mynihun në Gjermani dhe një tren pasagjerësh vendas.

Agjencia lokale e lajmeve CTK, duke iu referuar zjarrfikësve, raporton se rreth pesëdhjetë pasagjerë u plagosën.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera