Bota/Rajoni

Detyrohet të shohë përdhunimin e tre mbesave, gjyshja vdes nga dhimbja

Detyrohet të shohë përdhunimin e tre mbesave, gjyshja vdes nga dhimbja
13:38 | 01 Korrik 2020

Kërcënohet dhe detyrohet që të shikojë përdhunimin e tre mbesave të saj. Një gjyshe 71-vjeçare gjeti vdekjen nga dhimbja, pasi u detyrua nga një keqbërës që të shikonte përdhunimin e mbesave, të cilët jetonin me të.

Agresori mbrëmjen e së hënës hyri në shtëpinë e të moshuarës në provincën bregdetare të KwaZulu-Natal, në Afrikën e Jugut, ku e kërcënoi të moshuarën me pistoletë.

Personi me kapuç në kokë e mbylli të moshuarën në një dhomë dhe më pas mori mbesat e saj, 19, 22 dhe 25 vjeçe, duke i çuar në dhomën ku ndodhej e moshuara.

Më tej nisi që ti përdhunojë me radhë në sy të gjyshes, të cilës i mbante drejtuar pistoletën. E detyruar që të shohë skenën e rëndë, e moshuara gjeti vdekjen, duke pësuar infarkt, shkruan noa.al.

Kur policia mbërriti në vendin e ngjarjes, e moshuara ishte e pajetë, ndërsa mbesat treguan gjithçka, duke rrëfyer se gjyshja nuk ishte goditur nga askush, por se në gjendje shoku nga ajo që po shihte, humbi ndjenjat.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera