×
 • Kronika
 • Kronika

  Detaje për plagosjen me armë zjarri dhe tentim-grabitjen e argjendarisë mbrëmë në Prizren

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Një tentim-grabitje është raportuar të ketë ndodhur mbrëmjen e kaluar në Prizren.

  Lidhur me këtë nga Policia e Kosovës kanë theksuar se është raportuar se tre persona të panjohur të maskuar dhe armatosur kanë tentuar të kryejnë grabitje në një argjendari.

  Të dyshuarit kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të dy viktimave, pronarit të lokalit dhe djalit të tij, të cilët si pasojë e të shtënave me armë janë plagosur.

  Të dyshuarit nuk kishin arritur të kryenin grabitjen dhe më pas me një veturë janë larguar nga vendi i ngjarjes.

  Viktimat më pas janë dërguar në spitalin e Prizrenit për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve gjendja e tyre është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë, transmeton lajmi.net.

  “Njësitë relevante të policisë dhe prokurori i shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe në lidhje me rastin janë duke u zhvilluar hetime intensive nga të gjitha njësitë relevante”.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Kronika21 Korrik 2024
  Një aksident mes një automjeti dhe motoçiklete në rrugën “Tahir Sinani” në Prizren, ka lënë të lënduar rëndë një person. I lënduari...
  Kronika21 Korrik 2024
  1 mijë e 702 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 33...
  Kronika21 Korrik 2024
  Në Drenas është raportuar për një vetaksident. Si pasojë, janë lënduar tre persona, dhe po trajtohen në QKUK. “Vozitësi mashkull kosovar, me...
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.