Lajme

Dështon seanca e Kuvendit, nuk ka kuorum

Dështon seanca e Kuvendit, nuk ka kuorum
15:11 | 11 Nëntor 2020

Kuvendi i Kosovës nuk ka mbajtur sot as edhe seancën e rregullt në të cilën pritej të votoheshin pikat nga seancat e kaluara që kanë mbetur pa u votuar.

Këtë e bëri të ditur Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, e cila tha se për shkak të mungesës së kuorumit nuk mbahet seanca.

Po ashtu edhe seanca e jashtëzakonshme për votimin në Shqyrtim të dytë të Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike COVID-19 nuk është mbajtur për shkak të mungesës së kuorumit.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera