[wp-story]

Lajme

Dëshmitari: Punëtori i ndërtimit rrëshqiti nga shkallët, ra nga 2 metra lartësi

Dëshmitari: Punëtori i ndërtimit rrëshqiti nga shkallët, ra nga 2 metra lartësi
12:42 | 19 Shkurt 2021

Një punëtor ndërtimi është rrëzuar sot në një objekt në Prishtinë.

Një dëshmitar i ka thënë Front Online se ai u rrëzua nga 2 metra lartësi pasi rrëshqiti nga shkallët e drurit.

Front Online ka siguruar pamjet e vendit ku ndodhi rasti.

Lajmin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinë, Agron Borovci.

“Rreth orës 11:15 është raportuar për një person të rënë nga lartësia e një objekti. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave që karakterizojnë rastin. Po ashtu janë ftuar edhe ekipet mjekësore për dhënien e ndihmës së nevojshme”, ka thënë ai për Front Online.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet emergjente.

 

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera