×
 • Sport
 • Sport

  Deschamps refuzon të diskutojë të ardhmen e tij në Francë pas eliminimit nga Spanja

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Didier Deschamps refuzoi të diskutonte të ardhmen e tij si trajner i Francës pas humbjes së ekipit të tij në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian nga Spanja.

  Franca kaloi në epërsi në Mynih me goditjen me kokë të Randal Kolo Muanit, por dy gola brenda pesë minutave nga Lamine Yamal dhe më pas Dani Olmo ishin të mjaftueshme për të vulosur kalimin e sigurt të Spanjës në finalen e së dielës në Berlin, ku ata luajnë me fituesin e Holandës kundër Anglisë.

  Deschamps është nën kontratë me Federatën Franceze të Futbollit (FFF) deri në qershor 2026, por u përball me pyetje për të ardhmen e tij gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes së të martës.

  I pyetur nëse ai pret të jetë në krye të Kupës së Botës 2026 në Amerikë, Deschamps tha: “Pyetni presidentin tim… Unë sapo kam humbur një gjysmëfinale. A mendoni se unë tashmë do të përgjigjem? Unë ju respektoj, por përpiquni të respektoni edhe njerëzit që kanë përgjegjësi.

  “Këtë po jua them me qetësi. Ajo që ndodhi ndodhi. Unë jam këtu për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja, por nuk do t’i përgjigjem kësaj sot. Ju e dini shumë mirë situatën dhe çfarë mendon presidenti im. Kështu që as që duhej ta kishe bërë pyetjen”.

  Përpara kampionatit, presidenti i FFP Philippe Diallo mohoi se pozicioni i Deschamps do të ishte i rrezikuar edhe nëse ekipi kombëtar do të performonte keq në Gjermani.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Sport22 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të kenë 592 pjesëmarrës në Lojërat Olimpike Paris 2024, ndjekur nga Franca e Australia. 32 rusë...
  Sport22 Korrik 2024
  Arsenali dhe Bologna po i përgatisin dokumentet për transferimin e Riccardo Calafiorit. Tashmë duket se është punë e kryer që nënkampionët anglezë...
  Sport22 Korrik 2024
  Adrien Rabiot tashmë është pa skuadër, pasi ditë më parë u largua nga Juventusi, pasi nuk e rinovoi kontratën me italianët. Tash,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....
  Lajme22 Korrik 2024
  Debati mes dy këshilltarëve bashkiakë të Tiranës, Tedi Blushit dhe Halit Valterit degradoi në përplasje fizike këtë të hënë. Edhe pse seanca...
  Lajme22 Korrik 2024
  Gjyqtarja Valdete Daka ka treguar se përse i ishte refuzuar Faton Hajrizit kërkesa për lirim me kusht. Ajo është shprehur se Paneli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.