Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputetja e VV-së e quan “tru peshk” ministren Haradinaj

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, i ka reaguar Ministres së Punëve të Jashtme, Meliza Haradinajt-Stubllës, e cila i bëri thirrje Vetëvendosjes që të mos e përdorin emërtimin “Republika e Serbisë”, duke iu referuar letrës që kryetari i kësaj partie, Albin Kurti, ia ka dërguar Presidentit Joe Biden.

  Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, Pacolli ka thënë se Ministrja ka “tru peshku” dhe se e njejta ka harruar se që nga dita e parë që kur ka marr postin e deri më dje nuk ka bërë as edhe një përpjekje të vetme që shteti i Kosovës të përfaqësohet me fjalën Republikë dhe me simbolet shtetërore.

  “Por, sot Ministres se ç’i paska shkrepur në mendje se shteti po u dashka të përfaqësohet me fjalën Republikë e simbole shtetërore. Eh, po mos e merrni seriozisht se kështu e ka kjo me të shkrepura. Nesër, Ministrja me tru peshku harron çfarë ka thënë e çfarë ka bërë”, ka shkruar Pacolli.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Nëpër xhami nesër do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi” Bashkësia Islame e Kosovës i ka dhënë përkrahje marshit...
  Lajme31 Mars 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, incidentet e fundit në veri ka thënë se janë tregues serioz se...
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Zyrtari i Gjendjes Civile në Fushë Kosovë, Latif Ibrahimi është deklaruar i pafajshëm, të premten në shqyrtimin fillestar, në rastin ku po...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, mendon se pas marrëveshjes së Ohrit vendi duhet të shkojë drejt zgjedhjeve të reja. Ajo ka bërë...
  Vip31 Mars 2023
  Luizi nuk do ndalet derisa të nxjerrë jashtë Dean, sepse siç e ka thënë disa herë në shtëpi, ai do marrë “hakun”...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Forcat ajrore izraelite sulmuan mbrëmë periferitë e kryeqytetit sirian Damask, njoftoi agjencia shtetërore siriane e lajmeve SANA. Shpërthime u dëgjuan mbi Damask...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grøndahl. Siç thuhet në një komunikatë,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.