[wp-story]

Lajme

Deputeti Visar Hoti: Shumë shpejt nisin punimet në magjistralen Prishtinë- Podujevë

Deputeti Visar Hoti: Shumë shpejt nisin punimet në magjistralen Prishtinë- Podujevë
19:23 | 19 Qershor 2020

Ministri i Infrastruktures, Arban Abrashi ka pritur në një takim deputetin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Visar Hoti.

Hoti dhe Abrashi kanë folur për punimet në magjistralen Prishtinë- Podujevë, me ç’rast ky i fundit është zotuar se gjatë javës së ardhshme do të ketë veprime konkrete.

Shkrimi i plotë i deputetit Hoti në Facebook:

Ashtu siç kam premtuar gjatë fushatës, angazhimi im si deputet i Kuvendit të Republikës, do te jetë avokimi për vazhdimin pa vonesë të punimeve në magjistralen Podujeve-Prishtine.
Sot zhvilluam një takim shumë përmbajtësor me Ministrin e Infrastrukturës z.Arban Abrashi i cili me informoj për së afërmi rreth rifillimit të punimeve në këtë rrugë.
z.Abrashi u zotua se gjatë javës së ardhme do të ketë veprime konkrete në magjistrale.
Infrastruktura është parakusht për zhvillim ekonomik, prandaj për qytetarët llapjan, për diasporën por edhe qytetarët e gjithë Kosovës, ky projekt ka rëndësi të veçantë.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera