×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Deputeti Mijatoviq: Serbia e regjimi i Vuçiqit e bartin përgjegjësinë e plotë

  FrontOnline
  25 Shtator 2023

  Deputeti i parlamentit gjerman nga Partia e Gjelbër, Boris Mijatoviq ka shkruar në platformën ‘X’, mbi sulmin terrorist kundër Policisë së Kosovës.

  “Serbia dhe regjimi i Vuçiqit e bartin përgjegjësinë e plotë. Kush grumbullon me vite armë në manastire, bart përgjegjësi kur vriten njerëz. Loja e dyfishtë e Kishës Ortodokse dhe e shtetit serb duhet të marrë fund – në mbarë rajonin”, ka shkruar ai.

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë sonte në pritjen e organizuar me rastin e 106-vjetorit të festës së Pavarësisë së Finlandës....
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-deputeti Ilir Deda ka folur për politikën kosovare në këto katër vjet, duke e konsideruar 14 shkurtin e vitit 2021 një datë që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se pavarësisht progresit në dialog siç është Marrëveshja e Brukselit dhe ajo e...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Akoma zyrtarisht nuk ka kërkesë nga Suedia që Naim Murseli të gjykohet në shtetin e tyre. Emri i Naim Murselit në javën...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Buci ka folur mbi relacionin aktual që ka me Santianën. Në një bisedë me Besin, Shqipen...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, ka bërë rrëmujë, teksa i ka gjuajtur në pishinë rrobat e Ganiut e të Bleros. Por,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Italia do të largohet prej Iniciativës kineze Brezi dhe Rruga, ka konfirmuar Qeveria e këtij shteti. Administrata e kryeministres italiane, Giorgia Meloni...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Kantautori nga Shqipëria, Alban Skënderaj ka publikuar projektin më të ri muzikor. Artisti i njohur ka lansuar kolonën zanore të filmit të...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ministria e Shëndetësisë e Rumanisë ka shpallur epidemi të fruthit në nivel kombëtar pas rritjes alarmante të rasteve në të gjithë vendin....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.