Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i VV-së: PDK-ja po luan lojë politike duke bojkotuar Kuvendin

  FrontOnline
  2 vite më parë

  PDK-ja përmes një konferencë për medie është deklaruar se për një javë nuk do të merr pjesë në seancat e Kuvendit të Kosovës, për shkak të zhvillimeve të fundit të Gjykatës Speciale.

  E mospjesëmarrja e PDK-së në seanca e ka vështirësuar punën pasi që seancat po dështojnë për mungesë të kuorumit.

  Bojkotin që PDK-ja ia bëri seancave të Kuvendit, nga Lëvizja vetëvendosje po e shohin si veprim të pa sinqertë dhe lojë politike në mes të LDK-së dhe PDK-së.

  “Unë mendoj që bojkotimi nga Partia Demokratike e Kosovës nuk ka të bëjë me Gjykatën Speciale për shkak se ata vetë e kanë votuar Gjykatën Speciale kur Lëvizja Vetëvendosje e ka kundërshtuar dhe kjo është e pasinqertë kundër qytetareve dhe atyre që po gjykohen, kjo është pjesë e lojës së PDK-së dhe LDK-së për Qeverinë dhe numrat që nuk i ka qeveria aktuale”, tha deputeti i kësaj partie, Agon Batusha  për Front Online.

   

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.